Jedziemy po medal...
Przed nami XXV Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów.
Postanowiliśmy zajrzeć do szatni naszej drużyny i sprawdzić jakie panują nastroje przed turniejem.
W tym celu poprosiliśmy o kilka słów komentarza trenera naszej drużyny Konrada Łuszcza i kapitana Wojciecha Zarzyckiego:

Jakie uczucia towarzyszą trenerowi - debiutantowi przed turniejem ? Czy już dopadł Cię stres ?
Konrad Łuszcz: Z racji tego, że jestem trenerem i pracuje z dużo młodszymi osobami niż koledzy sędziowie i rozegrałem już niejeden ważny turniej, nie odczuwam żadnego stresu. Jestem do niego przyzwyczajony. Lecz ten turniej jest dla mnie wyjątkowy bo pełnię rolę szkoleniowca drużyny w której występują moi koledzy a jak wiemy jest to zupełnie inne doświadczenie.

Czy obecną drużynę stać na to aby nawiązać do czasów kiedy KS Bytom zdobywał regularnie medale Halowych Mistrzostw Sędziów ?
Konrad Łuszcz: Jest zbyt wcześnie aby przypisywać tej drużynie jakiejkolwiek sukcesy. Każdy wynik przyjmiemy z dużą dozą pokory ale nie ukrywany, że chcemy w turnieju wypaść jak najlepiej. Poświęciliśmy na przygotowania wiele czasu i nie mamy sobie nic do zarzucenia. Pamiętać jednak należy, że turniej i tak rządzi się swoimi prawami.

Celem miedzy innymi imprezy jest wymiana doświadczeń, integracja środowiska sędziowskiego czy popularyzacja formy aktywnego wypoczynku .

Czy jako przedstawiciele środowiska sędziowskiego w Bytomiu możemy liczyć również na dobry wynik sportowy ?
Wojciech Zarzycki: Jak wiemy celem każdych mistrzostw jest przede wszystkim jest integracja, dobra zabawa czy promowanie piłki nożnej. Nie ma jednak co ukrywać, iż każda z ekip daje z siebie 100 % nie odstawia nogi i po prostu chce wygrywać. Mamy coraz mocniejszy zespół, lepiej zgrany i przede wszystkim tworzymy monolit. Jestem spokojny o wynik naszej ekipy. Może to odważne słowa ale celem minimum jest półfinał. Jednak, podobnie jak powiedział Konrad, również uważam, iż jest to turniej i różnie mogą potoczyć się nasze losy.

W związku z faktem, ze to nie pierwszy turniej w którym uczestniczysz jako zawodnik, chciałbym abyś podzielił się swoim doświadczeniami i powiedział, który turniej do tej pory utkwił Ci najbardziej w pamięci i oczywiście dlaczego ?
Wojciech Zarzycki: Jak wcześniej wspomniałem, jesteśmy coraz silniejszą ekipą o czym świadczą między innymi wyniki z ostatnich kilku turniej, gdzie trzy razy stawaliśmy na podium. Nie udało się ostatnim razem. jednak pamiętać należy, że odpadliśmy w ćwierćfinale po rzutach karnych, jak się okazało z późniejszym finalistą. Turniej, który najbardziej zapamiętałem to ten w Częstochowie, wygrany po emocjonujących karnych z kolegami z Katowic. Po tym sukcesie naszą drużyny zawsze stawia się w roli faworytów do zwycięstwa. Mam nadzieje, że po raz kolejny pokażemy, iż radzimy sobie z taką rolą.

Skład drużyny:Zarzycki Wojciech, Stachowicz Jarosław, Skalski Piotr, Woliński Dawid, Rafalski Wojciech, Chudy Zenon, Światowski Tomasz, Adamus Adam, Wójcik Grzegorz, Michura Krzysztof. Trener: Łuszcz Konrad, kierownik drużyny: Ferdyn Tomasz.

Jeżeli ktoś ma ochotę jeszcze wybrać się na turniej to są wolne miejsca. W tej sprawie prosimy o kontakt z Przewodniczącym Zygmuntem Janoszką. Pozostałych zapraszamy do kibicowania przed monitorem. Mecze od fazy pucharowej będą transmitowane na żywo w internecie pod linkiem:https://beskidzkapilka.pl/aktualnosci/11316
Trzymamy kciuki za naszych!!!